Мета:

 

Впровадити й популяризувати новий тип кросвордів, що мають суто українське коріння.

 

 

Гасло:

 

Кожному - персональний укрворд! І навіть два!

 

Відмітна риса (див. мультфільм): 

 

Укрворд, на відміну від традиційного кросворда, має такі особливості:

1)                      використано афоризм чи загадку як смислову основу укрворда;

2)                      очевидну      енциклопедичність      кросвордів     доповнено     необхідністю додаткового пошуку однієї розгадки-відповіді на цілий укрворд;

3)                      розгадка-відповідь є по смислу залежною від тексту основи;

4)                      використано форму кола (не обовязково).

Вони оригінальні смисловою й формальною особливістю.

Розгадка даного типу кросвордів полягає у правильному визначенні прізвища (імені) автора вислову, що прочитається усередині кола. Розгадкою укрворда, як варіант, може бути відповідь на текст загадки.

 

 

Інструменти досягнення:

 

Створення сайту, де можна розв'язувати, розміщувати, обговорювати укрворди.

Розміщення лінків на сайтах популярних засобів мас-медіа з доступом до свіжого щоденного укрворда з сайту-джерела.

Впровадження в програму середньої школи спецкурсу з вивчення укрвордів на базі літературних, філософських, наукових (математичних) афоризмів, загадок, висловів, теорем (наприклад, теорема Піфагора прекрасно вкладається в канву традиційного укрворда).

Проведення всеукраїнського конкурсу укрвордистів під гаслом (див. вгорі Гасло).

 

 

Привабливість для спонсорів:

 

Можливість використовувати слогани або назви фірм.

Як укрворд можна використати слоган бренду, а як розгадку до слогану-укрворда вписувати назву відповідного бренду, таким чином знайомлячи цільову аудиторію з назвою бренду. Також як текст укрворда, замість слогану, можна використовувати інформацію про продукцію фірми, сферу її діяльності, улюблені вислови персоналу, а як розгадку - все ту саму назву бренду або ж назву фірми!

Працівники Вашої організації можуть замовити свій персональний укрворд, розгадкою до якого буде їхнє прізвище!

 

 

Комерційна цінність:

 

Укрворди є додатковим засобом реклами Вашого бренду!

 

 

Наявність програмного забезпечення:

 

На даному етапі для складання укрвордів використовуються шаблони, сконструйовані в Microsoft Word 2007. При підборі необхідних слів, використовується скрипт, написаний мовою "Пітон", а також словники в Microsoft Excel 2007, й електронні словники "Белазар" і "Wakan", залежно від мови.

Аби забезпечити інтерактивність при заповненні укрвордів онлайн, наразі випробовуються скрипти, написані на ActionScript 2.0, з можливістю подальшого розміщення в інтернеті.

 

 

Приклад роботи з поетапним рішенням:

 

На мал.1 зображено підвид укрвордів «Коловорот». Як і в «Сніжинках», так і в «Ґудзиках», які буде показано наприкінці цього показу, коловорот зберігає традиційну для цього типу -вордів схему вирішення: потрібно вписати в належні комірки правильні слова-відповіді на словникові статті, що розміщені поряд з укрвордом. Якщо все буде вписано правильно, то всередині малого кола, де поки-що порожньо, можна буде прочитати прізвище автора вислову, котрий покладено в основу цього укрворда.

 

Мал. 1

Мал. 1 Зображено перелік завдань по порядку, які треба розгадати, від 1 до 6. Поруч з завданнями є сам укрворд, в незаповнені поля якого треба вписати відповіді на завдання. Цифра на укрворді відповідає номеру завдання, а також вказує звідки необхідно починати записувати відповідь.

Для 1-ого завдання слово-відповідь складається з 6-и букв і закінчується на букву С.

 

Мал. 2

Мал. 2 Правильну відповідь ПРИМУС вписано в вільні комірки укрворда, починаючи від місця, де стоїть цифра.

 

Мал. 3

Мал. 3 Правильну відповідь ЕСПАДА (обведено оранжевим) вписано в укрворд, починаючи з місця, де стоїть цифра, що відповідає номеру завдання 2 (завдання обведено червоним).

 

Мал. 4

Мал. 4 Правильну відповідь ХЛОРАТ (початок показано стрілкою) вписано в укрворд, починаючи з місця, де стоїть цифра, що відповідає номеру завдання 3 (завдання обведено червоним).

 

Мал. 5

Мал. 5 Правильну відповідь УРВИЩЕ (початок показано стрілкою) вписано в укрворд, починаючи з місця, де стоїть цифра, що відповідає номеру завдання 4 (завдання обведено червоним).


Мал. 6

Мал. 6 Правильну відповідь ФОНТАН (обведено оранжевим) вписано в укрворд, починаючи з місця, де стоїть цифра, що відповідає номеру завдання 5 (завдання обведено червоним).

 

Мал. 7

Мал. 7 Правильну відповідь ГУРАМІ (початок показано стрілкою) вписано в укрворд, починаючи з місця, де стоїть цифра, що відповідає номеру завдання 6 (завдання обведено червоним).

 

Мал. 8

Мал. 8 Зображено правильно розгаданий укрворд: автором афоризму «Все може замінити кохання, йому ж взамін нема нічого і ніде» є ПЕТЕФІ, відомий угорський поет-романтик.

 

Мал. 9

Мал. 9 Портрет Шандора Петефі з стислою біографічною довідкою (дані про автора афоризму взяті з http://uk.wikipedia.org/wiki/Петефі_Шандор).

 

Мал. 10

Мал. 10 Різновид укрворда – СНІЖИНКА: букву-підказку розміщено всередині слова-відповіді на завдання.

 

Мал. 11

 

Мал. 11 Різновид укрворда – ҐУДЗИК: слово-відповідь на цілий укрворд розміщено по горизонталі (використані тут і далі афоризми взято з http://www.aphorism.org.ua).